Vajinoplasti İstanbul

  Vajinoplasti İstanbul, pelvik tabanda ve vajinal kanaldaki yıpranmanın yol açtığı vajina genişlemesini ortadan kaldırmak ve dar bir vajina yapısı meydana getirmek için yapılan operasyondur. Vajina daraltma estetiği veya vajina daraltma ameliyatı olarak da bilinen bu operasyon sayesinde, vajinal kanaldaki genişliğe bağlı ortaya çıkan sorunlar giderilebilir. Bu sorunların önemli bir bölümü işlevsel temellidir. Yani bireyin cinsel yaşamı ile ilgili problemlerdir. Vajinoplasti operasyonu sayesinde bu sorunlar ağrısız bir şekilde ortadan kaldırılabilir. Yazımızın devamında ‘’Vajina daraltma ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Vajina daraltma ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’, ‘’Vajina daraltma estetiği ne kadar sürer?’’ ve ‘’Vajinoplasti ne demek?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul vajinoplasti ameliyatı ve vajina daraltma estetiği gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Alicik ile iletişime geçebilirsiniz.

  Vajinoplasti Nedir?

  Vajinoplasti, vajina içerisindeki dokuları yeniden düzenlemek ve vajinal dokuları onararak, vajinanın dar bir yapıya sahip olmasını sağlamak amacıyla yapılan genital estetik operasyonudur. Halk arasında vajina daraltma ameliyatı olarak da bilinen bu operasyon cerrahi işlemler içermektedir ve anestezi altında yapılmaktadır. Vajina genişlemesinden şikayetçi olan ancak ameliyat olmak istemeyen bireylere ise genellikle Lazerle Vajina Daraltma işlemi önerilmektedir.

  Vajinoplasti Neden Yapılır?

  Vajinoplasti şu gibi amaçlarla yapılabilir:

  • Vajina kanalı meydana getiren dokuları yeniden düzenlemek.
  • Vajinal kanalın gençleşmesini ve yeniden dar bir yapıya kavuşmasını sağlamak.
  • Vajina genişlemesi nedeniyle deneyimlenen ve cinsel yaşamı olumsuz etkileyen sorunları gidermek.
  • Vajina genişlemesi nedeniyle ortaya çıkan özgüven sorununu ortadan kaldırmak.

  Vajinoplasti bu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir.

  Vajina Genişlemesi Neden Olur?

  Vajina genişlemesi nedenleri arasında şunlar yer alır:

  • Vajinayı ve pelvik tabanı meydana getiren dokuların doğum gibi olaylar sırasında yıpranması vajinal kanalın genişlemesine neden olabilir. Normalde genişleyen vajina, yeniden dar yapısına dönme özelliğine sahiptir. Ancak pelvik taban dokuları ve vajinal kaslar zarar gördüğü için vajina dar yapısını yeniden edinemez, kalıcı olarak genişler.
  • Hormon bozukluğu.
  • Menopoz döneminde meydana gelen hormon değişimleri. Östrojen hormonunun miktarındaki azalmalar vajina genişlemesine yol açabilir.
  • Genetik etmenler.
  • Aşırı kilolu olmak.

  Vajinal kanalın genişlemesine neden olabilecek durumlar bu şekilde sıralanabilir. Sık bir şekilde cinsel ilişkiye girmek veya büyük penisli biri ile birlikte olmak genellikle vajina genişlemesine neden olmaz. Vajina, doğum gibi olaylar sırasında, büyük bir penisin meydana getirebileceğinden çok daha fazla genişler ve daha sonra eski haline döner. Vajinada kalıcı genişlemeye neden olan faktörler, genellikle vajinanın esnek bir yapıya sahip olmasını sağlayan dokuların zarar görmesiyle ortaya çıkarlar.

  Vajinoplastinin Faydaları Nelerdir?

  Vajinoplastinin faydaları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Vajinal kanalın daraltılması ile birlikte vajinal genişlik sebebiyle deneyimlenen hizssizlik sorunu ortadan kalkar.
  • Vajina daraltma ameliyatı hem kadının hem de erkeğin cinsel birliktelikten aldığı hazzı arttırır. Çiftin yaşadığı vajinal kuruluk, sertleşme problemi ve orgazm olamama gibi sorunlar ortadan kalkar.
  • İdrar kaçırma gibi sorunların gelişme riski önemli ölçüde azalır.
  • Vajina genişlemesine bağlı olarak bireyin deneyimlediği özgüven sorunları ortadan kalkar. Özgüven artışı ile birlikte cinsel isteksizlik gibi sorunlar da giderilmiş olur.
  • Vajinal kanal çok daha genç bir yapı kazanır.

  Vajina daraltma ameliyatının faydaları bu şekilde sıralanabilir.

  Vajina Daraltma Ameliyatı Ağrılı Mı?

  Vajina daraltma ameliyatı sırasında ağrı hissedilmez. Çünkü ameliyat öncesinde jinekolog ve anestezi uzmanı, yapılacak olan ameliyatın detaylarına ve hastanın genel sağlık durumuna özel bir anestezi uygulaması planlar. Bu uygulama lokal anestezi ile veya genel anestezi ile yapılabilir. Her iki anestezi türü de vajinaya yapılan müdahale sırasında hastanın ağrı hissetmesini engeller.

  Vajinoplasti Ne Kadar Sürer?

  Vajinoplasti genelde 45 dakika sürer. Operasyonun süresi çeşitli etmenler nedeniyle 1 saate kadar uzayabilir. Doktorunuz vajinoplasti süresi hakkında sizi, estetik planlama sürecinde detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Vajinoplasti Nasıl Yapılır?

  Vajinoplasti sırasında yapılan işlemlerin, hastada ağrı hissine yol açamaması için ameliyat öncesinde hastaya lokal veya genel anestezi uygulanır. Ameliyat sürecinde ilk olarak hedef bölge, özel solüsyonlar ile temizlenir. Daha sonra ise doktor özel cerrahi teknikler kullanarak vajinal duvarlardaki fazla dokuları çıkarır. Gevşemiş olan kasları sıkılaştırır, bölgedeki dokuları onarır ve yeniden düzenler. Böylece vajina genişlemesi giderilmiş olur. İşlemler tamamlandıktan sonra ameliyat sonlandırılır. Hastalar genelde aynı gün taburcu olurlar.

  Vajinoplasti Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Vajinoplastinin iyileşme süresi yaklaşık 1 ila 2 haftadır. Bu süreçte iyileşme durumuna ve doktorun tavsiyesine göre kademeli olarak günlük yaşama dönülebilir. Vajinoplastinin iyileşme sürecinde ameliyat bölgesinde hafif şişlik ve ağrı olabilir. Bu gibi komplikasyonlar zamanla kendiliğinden geçecektir. Vajinoplasti yaptıran kadınlara en az 1 ay kadar cinsel ilişkide bulunmamaları önerilir. Aynı şekilde denize veya havuza girilmemeli, tam iyileşme tamamlanana kadar ayakta duş alınmalıdır.

  İstanbul Vajinoplasti Fiyatları 2024

  İstanbul vajina daraltma ameliyatı fiyatları ve vajinoplasti fiyatları gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Alicik ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button