Genital Beyazlatma İstanbul

  Genital beyazlatma İstanbul, vulva ve anüs çevresinde, çeşitli nedenlerden meydana gelen kararmayı ortadan kaldırmak ve bahsi geçen bölgelerde çekici bir cilt rengi meydana getirmek için yapılan uygulamadır. Genital bölgenin görünümünü ve estetik bütünlüğünü etkileyen en önemli faktörlerden biri de bu bölgede yer alan cilt dokusudur. Genital bölgedeki cilt dokusunda meydana gelen yıpranmalar ve renk değişimleri, bölgenin estetik bütünlüğüne zarar verebilir. Bazı bireylerde hormon değişimleri, ilaç kullanımı, güneş ışığı maruziyeti ve bölgeye uygulanan kozmetik işlemler genital bölgede kararmaya neden olabilir. Bu kararmanın ve renk değişiminin şiddeti kişiden kişiye değişebilir.

  Günümüzde genital bölgedeki kararmayı (vajina kararması), genital bölge beyazlatma işlemi ile ortadan kaldırmak mümkündür. Üstelik bu işlem son derece konforlu, ağrısız ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Yazımızın devamında ‘’Genital bölge beyazlatma nasıl yapılır?’’, ‘’Vajina beyazlatma ne kadar sürer?’’, ‘’Genital bölge beyazlatma kaç yaşında yaptırılabilir?’’ ve ‘’Genital bölge kararması nasıl geçer?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul genital beyazlatma ve benzer estetik uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Alicik ile iletişime geçebilirsiniz.

  Genital Beyazlatma Nedir?

  Genital beyazlatma, vulva, kasıklar ve anüs çevresinde meydana gelen genital bölge kararmasını gidermek için yapılan, özel bir uygulamadır. Bu uygulama farklı yöntemler kullanılarak yapılabilmektedir. Ancak günümüzde en sık lazerle genital bölge beyazlatma işlemi tercih edilmektedir. Bu işlem hem bölgedeki pigment yoğunluğunun azaltılmasında hem de bölgedeki cilt dokusunun gençleşme süreçlerine katkıda bulunmakta oldukça etkilidir. Genital beyazlatma işlemi, bireyin genital bölgesindeki kararmanın ne kadar şiddetli olduğuna ve işlemin yapıldığı bölgenin genişliğine göre farklı seans sayıları ile yapılabilmektedir. Bu gibi uygulama detayları tamamen hastanın ihtiyaçlarına yönelik olarak, doktor tarafından özel olarak planlanmaktadır.

  Genital Beyazlatma Neden Yapılır?

  Genital beyazlatma işleminin temel amacı, genital bölge ve çevresindeki pigmentasyon sorunlarını gidermek, bölgedeki kararmaları ortadan kaldırarak genital bölge çevresinde doğal bir renk dengesi kurmaktır. Genital beyazlatma işlemi sırasında aslında, genital bölgede ‘’bembeyaz’’ bir cilt görünümü oluşturulmaz. Çünkü bu doğal bir görünümden çok uzaktır. Bu işlem sayesinde genital bölgedeki kararma giderilir ve bölgede pembe ile beyaz tonlarında, kişinin cilt yapısı ve ten rengi ile uyumlu bir renk dengesi kurulur.

  Genital Bölge Kararması Neden Olur?

  Genital bölge kararmasının farklı nedenleri olabilir. Bu nedenler arasında şunlar yer alır:

  • Çeşitli cilt hastalıkları.
  • Yanlış kozmetik ürün kullanımı.
  • Epilasyon ve lazer epilasyon gibi uygulamalar.
  • Ağda uygulamaları.
  • Hormon değişimleri.
  • İlerleyen yaş.
  • Genetik etmenler.
  • Doğumlar.

  Vajina kararması nedenleri bu şekilde sıralanabilir.

  Genital Bölge Kararması Nasıl Geçer?

  Genital bölge kararmasını önlemek veya gidermek için kullanılan bazı kozmetik ürünler vardır. Bu ürünlerin önemli bir bölümü çok sınırlı miktarda işe yarar ve etkileri aylar sonra görülmeye başlanır. Ancak muayenehane ortamında yapılan profesyonel genital bölge beyazlatma işlemi son derece etkilidir ve hızlı sonuç vermektedir.

  Genital Beyazlatma Kaç Yaşında Yapılır?

  Genital bölge kararması her yaştan bireyde görülebilir. Bu yüzden bu uygulama reşit olan, genç bireyler tarafından da sıkça tercih edilmektedir. Genital bölge beyazlatma için alt yaş sınırı 18’dir.

  Genital Beyazlatma Kalıcı Mı?

  Genital beyazlatma işleminin etkileri büyük oranda kalıcılık gösterir. Ancak zaman içerisinde daha önce genital bölge kararmasına neden olan etmenler, yeniden bölgede renk değişimi meydana gelmesine neden olabilir. Bu süreçte birey genital bölgesinin bakımına dikkat etmelidir. Böylece bahsi geçen kararma yıllar boyunca önlenebilmektedir.

  Genital Beyazlatma Riskli Mi?

  Genital beyazlatma riskli değildir. Bu uygulamaya bağlı çok hafif yan etkiler ortaya çıkabilir. Bu yan etkiler arasında bölgede kızarıklık gibi oldukça hafif belirtiler bulunur. Bunlar da birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçer.

  Genital Beyazlatma Ne Kadar Sürer?

  Lazerle genital beyazlatma süresi, uygulamanın yapıldığı bölgenin genişliğine ve benzer etmenlere göre değişebilir. Ancak çoğu bireyde uygulama yaklaşık 15 ila 20 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi bu işlem genelde tek bir seansla yapılır ancak bazı kişilerde 2 ila 3 seans şeklinde yapılması gerekebilir.

  Genital Beyazlatma Nasıl Yapılır?

  Lazerle genital beyazlatma işleminin biri hazırlık diğeri de uygulama aşaması olmak üzere iki aşaması vardır. İlk aşamda birey uygulamaya hazırlanır. Özel bir masaya, bir hasta önlüğü ile uzanması sağlanır. Sonra ise genital bölgedeki hedeflenen bölgelere topikal anestezi kremi uygulanır. Krem uygulamasının etkileri 5 dakika içerisinde başlar. Ardından ise genital beyazlatmanın uygulama aşamasına geçilir. Bu aşamada doktor, ağrı kesici kremin sürüldüğü bölgelere kontrollü lazer atımları yapar ve bölgedeki pigmentleri parçalar. İşlemin bu aşaması dakikalar içerisinde tamamlanır ve birey evine dönebilir.

  İstanbul Genital Beyazlatma Fiyatları 2024

  İstanbul genital bölge beyazlatma fiyatları ve vajina kararması tedavisi ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Alicik ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button