Dudak Dolgusu İstanbul

  Dudak dolgusu İstanbul, dudakların yüz ile uyumlu olacakları biçimde şekillendirilmesi ve dolgunlaştırılması amacıyla yapılan, özel bir dolgu uygulamasıdır. Yüzü, yatay olarak üç bölüme ayırdığımızda dudaklar, bu üç bölgenin en altında kalırlar. Yani yüzün önemli bir bölümünü meydana getirirler. Aynı zamanda yüz ifadelerinin, duyguların ve çekiciliğin ideal bir şekilde yansıtılabilmesi için önemlidirler. Genel olarak yüzün simetrisine ve estetik bütünlüğüne önemli bir katkıda bulunurlar. Bazı bireylerin dudaklarında, ilerleyen yaş ve bazı yumuşak doku hastalıkları gibi nedenlerden erime meydana gelebilir.

  Bu da bireyin dudaklarının şeklini olumsuz etkiler ve dudakların incelmesine neden olur. Bazı bireyler ise bahsi geçen dudak görünümüne sonradan değil de genetik olarak doğuştan sahiptirler. Her iki grupta da yer alan bireyler, günümüzde herhangi bir cerrahi işleme başvurmadan çok daha hacimli ve çekici dudaklara sahip olabilirler. Dudak dolgusu İstanbul olarak bilinen işlem sayesinde dudaklar şekillendirilebilir ve dudaklara çok daha belirgin bir görünüm kazandırılabilir. Yazımızın devamında ‘’Dudak dolgusu kaç yaşında yapılır?’’, ‘’Dudak dolgusunun avantajları nelerdir?’’, ‘’Dudak dolgusu İstanbul ne kadar sürer?’’ ve ‘’Dudak dolgusu tekrarlanabilir mi?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul dudak dolgusu ve benzer dolgu uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Alicik ile iletişime geçebilirsiniz.

  Dudak Dolgusu Nedir?

  Dudak dolgusu, dudakların hacimli, belirgin ve çekici bir görünüm kazanması amacıyla yapılan, özel bir dolgu uygulamasıdır. Dudak dolgusu sırasında bireyin kendi vücudundan alınan yağ dokuları veya hyalüronik asit isimli, organik ve doğal bir yağ asidi kullanılabilir. Günümüzde hyalüronik asit uygulamaları gerek daha kolay olmaları gerekse de hyalüronik asidin bölgedeki nem dengesi üzerindeki olumlu etkileri nedeniyle daha sık tercih edilmektedir.

  Dudak Dolgusu Neden Yapılır?

  Dudak dolgusu, dudakların yüz ve ağız yapısı ile orantılı olacak şekilde büyütülmesi ve şekillendirilmesi amacıyla yapılır. Dudak dolgusu sayesinde dudakların üzerindeki çizgiler ve kırışıklıklar da ortadan kaldırılabilir. Dudak dolgusu, ameliyat ile yapılan benzer işlemlerin aksine cerrahisiz yapılır ve oldukça başarılı bir alternatiftir.

  Dudak Dolgusu Kaç Yaşında Yapılır?

  Dudak dolgusu için alt yaş sınırı 18’dir. Ancak bu uygulama için kesin bir üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Eğer bireyin dudaklarında aktif bir enfeksiyon veya açık bir yara yoksa, birey reşit olduğu takdirde dilediği zaman dudak dolgusu yaptırabilir.

  Dudak Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

  Dudak dolgusunun avantajları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Hızlı bir uygulamadır, cerrahi ile yapılan işlemlere kıyasla daha çabuk tamamlanır.
  • Zorlu bir iyileşme süreci yoktur, tüm dolgu uygulamalarında olduğu gibi birey işlemden hemen sonra günlük yaşamına dönebilir.
  • Hastane yatışı gerektirmez.
  • Dudakları şekillendirme ve dudaklara hacim kazandırmada oldukça etkilidir.
  • Hyalüronik asit dudakların nemli kalmasını sağlar ve dudakların kırışmasını önler.
  • Ağır bir anestezi uygulaması gerektirmez, topikal anestezi kremi ile yapılabilir.

  Dudak dolgusunun faydaları ve avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  Dudak Dolgusu Kalıcı Mı?

  Dudak dolgusunun sunduğu dolgun ve çekici dudak görünümünün kalıcılığı yaklaşık 12 ay ile sınırlıdır. Bu sürenin ardından genellikle dudak dolgusunun etkilerinin önemli bir kısmı kaybedilir. Bu süre cilt yapınıza, metabolizma hızınıza ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilmektedir.

  Dudak Dolgusu Tekrarlanabilir Mi?

  Daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi dudak dolgusunun etkileri kalıcı değildir. Hyalüronik asidin metabolizmaya karışması ile birlikte dudak dolgusunun kazanımları kaybedilir. Bununla birlikte dudak dolgusu belli aralıklarla tekrarlanabilir. Cilt yapınıza ve benzer etmenlere göre dudak dolgusunu 9 ila 12 ayda bir tekrarlatabilirsiniz.

  Dudak Dolgusu İstanbul Ne Kadar Sürer?

  Dudak dolgusu sırasında yapılan hazırlık ve enjeksiyon işlemleri genellikle 15 ila 20 dakika içerisinde tamamlanır. Anca bu süre uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre değişebilir. Doktorunuz uygulama sürecini size özel olarak planlayacak ve tahmini dudak dolgusu süresi hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Dudak Dolgusu İstanbul Nasıl Yapılır?

  Dudak dolgusunun iki farklı aşaması vardır. Bu aşamalardan ilki uygulamanın planlama sürecini içerir. Planlama sürecinde hastanın dudak dolgusundan beklentileri dinlenir, hastanın ağız ve dudak çevresi detaylı olarak değerlendirilir ve tamamen hastanın taleplerine uygun, doğal ve çekici bir dudak görünümü planlanır. Bu planlama işlemi tamamlandıktan sonra ise dolgu işlemine geçilir. Bu süreçte ilk olarak dudaklar topikal anestezi kremi sürülür. Kremin etkileri başladıktan sonra ise özel bir iğne ile bölgeye hyalüronik asit enjekte edilir. Enjeksiyonun nasıl yapıldığı ve enjekte edilen hyalüronik asidin miktarı son derece önemlidir. Dudak dolgusu sonrasında hastalar evlerine dönebilirler.

  İstanbul Dudak Dolgusu Fiyatları 2024

  İstanbul dudak dolgusu fiyatları ve benzer ameliyatsız estetik uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Alicik ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button