Genital Estetik İstanbul

  Genital estetik İstanbul, genital bölgedeki dokuların sahip olduğu estetik sorunları ortadan kaldırmak ve bu estetik sorunlara eşlik eden işlevsel problemleri gidermek amacıyla yapılan, estetik operasyonlarıdır. Bu operasyonlar arasında, vajina genişlemesini sonlandırmak için yapılan vajinoplasti, iç vajina dudaklarını küçültmek için yapılan labioplasti ve genital bölgenin genel görünümünü düzeltmek için yapılan barbie vajina estetiği gibi ameliyatlar yer alır. Bahsi geçen ameliyatlar sayesinde vulva ve çevresinde son derece çekici bir görünüm oluşturulabilir.

  Genital estetik operasyonları sayesinde özgüven sorunları ve cinsel yaşamla ilgili bazı problemler de giderilebilir. Genital estetik operasyonları tamamen, bireyin genital bölgesinin görünümüne ve bireyin ameliyatlardan beklentilerine göre planlanırlar. Yazımızın devamında ‘’Genital estetik İstanbul nasıl yapılır?’’, ‘’Genital estetik İstanbul ameliyatları ağrılı mı?’’, ‘’Genital estetik ameliyatları ne kadar sürer?’’ ve ‘’Ameliyatsız genital estetik İstanbul nasıl yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Genital estetik ve genital bölge estetiği gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Alicik ile iletişime geçebilirsiniz.

  Genital Estetik Nedir?

  Genital estetik, genital dokuları ilgilendiren estetik ve işlevsel sorunları gidermek için yapılır. Bahsi geçen işlevsel sorunlar arasında vajina genişlemesi ve vajinal kuruluk gibi problemler bulunur. Estetik temelli sorunlar arasında ise vulva ve çevresinde kararma, iç dudak sarkması ve klitoris şapkasında sarkma gibi sorunlar bulunur.

  Ameliyatsız Genital Estetik Nedir?

  Ameliyatsız genital estetik, genital bölgesinin görünümünü iyileştirmek, çok daha genç ve çekici bir genital bölge görünümüne sahip olmak isteyen ama ameliyat olmak istemeyen bireylere uygulanır. Ameliyatsız genital estetik uygulamaları arasında G noktası büyütme, O noktası büyütme, genital PRP, lazerle vajina daraltma ve genital beyazlatma gibi uygulamalar yer almaktadır. Ameliyatsız genital estetik uygulamaları, ameliyat ile yapılan genital estetiklere kıyasla daha hızlı tamamlanır ve genellikle zorlu iyileşme süreçleri içermezler.

  Genital Estetik İstanbul Neden Yapılır?

  Genital estetik operasyonları şu gibi amaçlarla yapılabilirler:

  • Vajinal kanalı daraltmak ve vajina genişlemesine bağlı deneyimlenen sorunları ortadan kaldırmak. Bu sorunlar arasında vajinada hissizlik ve vajinal kuruma gibi problemler yer alır. Bireyin partneri de vajina genişlemesine bağlı olarak hissizlik yaşayabilir ve hatta sertleşme sorunları deneyimleyebilir.
  • Vajinayı ve vulvayı gençleştirmek.
  • Vulva üzerinde yer alan genital dokuları yeniden düzenlemek ve birbirleri ile uyumlu bir hale getirmek.
  • Vulva ve çevresinin çekici ve genç bir görünüm kazanmasını sağlamak.
  • Genital bölgenin görünümüne bağlı ortaya çıkan özgüven sorunlarını ortadan kaldırmak. Bu özgüven sorunlarının cinsel yaşam üzerindeki olumsuz etkilerini gidermek.

  Genital estetik bu gibi amaçlarla yapılabilir.

  Genital Estetik İstanbul Ne Kadar Sürer?

  Genital estetik, farklı bölgelere, farklı amaçlar doğrultusunda ve farklı teknikler kullanılarak yapılabilir. Buna ek olarak genital estetik operasyonları, genelde tamamen bireyin ihtiyaçlarına ve taleplerine göre planlanır. Bu yüzden genital estetik uygulamalarının süresi değişiklik gösterebilir. Vajinoplasti ve labioplasti gibi operasyonlar genelde 1 saat içerisinde tamamlanır. Barbie vajina estetiği gibi kombine operasyonlar daha uzun sürebilir. Ameliyatsız genital estetik uygulamaları ise genelde 15 ila 30 dakika içerisinde tamamlanırlar.

  Genital Estetik İstanbul Nasıl Yapılır?

  Genital estetik operasyonları, kadın doğum uzmanları tarafından yapılırlar ve en çok tercih edilen estetik operasyonlarının başında gelirler. Bu operasyonlardan bazıları şunlardır:

  Vajinoplasti Nasıl Yapılır?

  Vajinoplasti, vajina daraltma amacıyla genel anestezi altında yapılan, özel bir operasyondur. Bu operasyon sırasında cerrah, vajinal dokuları yeniden düzenler. Vajinal kanalın geniş bir yapıya sahip olmasına yol açan fazla dokuları alır ve geriye kalan dokuları onararak vajinayı daraltır. Vajina daraltma hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan Vajinoplasti ve Lazerle Vajina Daraltma isimli yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

  Labioplasti Nasıl Yapılır?

  Labioplasti operasyonu, genellikle lokal anestezi altında, özel cerrahi teknikler ile yapılır. Bu operasyon sırasında vulva üzerinde yer alan iç vajinal dudaklar küçültülebilir. İç vajinal dudaklardaki sarkmanın giderilmesi ile birlikte genital bölgede daha çekici bir görünüm meydana getirilebilir. Konu hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan Labioplasti isimli yazımızı inceleyebilirsiniz.

  Barbie Vajina Estetiği Nasıl Yapılır?

  Barbie vajina estetiği, dış genital bölgenin, barbie bebeklerinkini andıran çekici bir görünüme kavuşması için yapılır. Bu amaç doğrultusunda labioplasti ve hüdoplasti operasyonu gerçekleştirilebilir. Daha sonra ise dış genital dudaklara ve venüs tepesi olarak bilinen bölgeye genital bölge dolgusu uygulanabilir. Konu hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde bulunan Barbie Vajina Estetiği isimli yazıyı inceleyebilirsiniz.

  Ameliyatsız Genital Estetik Nasıl Yapılır?

  Ameliyatsız genital estetik uygulamaları cerrahi kesiler veya dikiş işlemleri gerçekleştirilmeden yapılırlar. Bu yüzden genel anestezi gibi ağır anestezi uygulamaları gerektirmezler. Genellikle basit enjeksiyon işlemleri ile yapılırlar, lazer uygulamaları da ameliyatsız genital estetik kapsamında yaygın bir şekilde gerçekleştirilmektedir. 

  İstanbul Genital Estetik Fiyatları 2024

  İstanbul genital estetik fiyatları 2024 ve genital estetik ameliyatı ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Alicik ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button