Kızlık Zarı Dikimi İstanbul

  Kızlık zarı dikimi İstanbul, tıp dilinde hymenoplasti olarak bilinen ve kızlık zarının kalıcı veya geçici olarak onarılması amacıyla yapılan, basit bir cerrahi operasyondur. Vajinanın hemen girişinde, kızlık zarı veya hymen olarak bilinen deri dokusu bulunur. Bu dokunun üzerinde birtakım sinir ve kılcal damar yapıları vardır. Kızlık zarı yırtıldığında bahsi geçen damar ağları zarar görür ve buna bağlı olarak hafif bir kanama meydana gelir. Bu kanamaya ek olarak birey, hafif bir ağrı hissi de deneyimleyebilir. Ancak bahsi geçen belirtiler herkes tarafından aynı şiddette deneyimlenmeyebilir. Kızlık zarı yırtılması olarak bilinen bu durum pek çok nedenden meydana gelebilmektedir. 

  Günümüzde hymenoplasti operasyonu sayesinde yırtılan kızlık zarlarını onarmak mümkündür. Yazımızın devamında ‘’Kızlık zarı dikimi İstanbul nasıl yapılır?’’, ‘’Kızlık zarı dikimi İstanbul ne kadar sürer?’’, ‘’Kalıcı kızlık zarı dikimi nasıl yapılır?’’ ve ‘’Kızlık zarı dikimi sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Kızlık zarı dikimi ve kızlık zarı muayenesi gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Alicik ile iletişime geçebilirsiniz.

  Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

  Kızlık zarı dikimi, tıp dilinde hymen olarak bilinen ve vajina girişinde yer alan kızlık zarının onarılması için yapılan operasyondur. Kızlık zarı dikiminin tıp dilindeki adı hymenoplastidir. Hymenoplasti son derece hızlı bir operasyondur ve hasta bu operasyondan sonra günlük hayatına devam edebilir.

  Kızlık Zarı Dikimi Neden Yapılır?

  Kızlık zarı dikimi, kızlık zarını onarmak ve bir sonraki cinsel ilişkide yeniden kanamasını sağlamak amacıyla yapılmaktadır. 

  Kızlık Zarı Dikimi Çeşitleri Nelerdir?

  Kızlık zarı dikiminin iki farklı türü vardır. Bunlardan ilki geçici kızlık zarı dikimi, diğeri ise kalıcı kızlık zarı dikimidir. Geçici kızlık zarı dikiminde, atılan dikişler genellikle 1 hafta içerisinde erir. Kalıcı kızlık zarı dikiminde ise yapılan onarım işlemi, kızlık zarı yeniden yırtılana kadar devam eder.

  Kızlık Zarı Dikimi Kayıtlara Geçer Mi?

  Kızlık zarı dikimi gibi cerrahi uygulamaların kayıt altına alınması yasal bir zorunluluktur. Bunun nedeni, elde edilen bilgileri biriyle paylaşmak değil, hastanın haklarını korumaktır. Bireyin tıbbi geçmişi ve benzer kişisel bilgileri, bireyin yakın aile üyeleri ile dahi paylaşılmamaktadır.

  Kızlık Zarı Dikimi İstanbul Anlaşılır Mı?

  Kızlık zarı dikiminin doktor olmayan biri tarafından anlaşılması neredeyse imkansızdır. Hymenoplasti ile onarılan kızlık zarları, ilk cinsel birliktelikte sanki daha önce hiç yırtılmamış gibi yeniden bozulur ve kanarlar. Ancak bireyin kızlık zarı dikimi yapıldığı, özellikle de uygulama yeni yapılmışsa bir kadın doğum doktoru muayenesi ile anlaşılabilir.

  Kızlık Zarı Dikimi Riskli Mi?

  Kızlık zarı dikimi tehlikeli bir uygulama değildir ancak tüm tıbbi işlemler gibi bazı komplikasyon riskleri taşımaktadır. Bu komplikasyonlar arasında vajinal kanama, genital bölgede ağrı ve enfeksiyon bulunur. Kızlık zarı dikimi, uzman bir jinekolog tarafından yapıldığında bu risklerin tamamı, büyük oranda önlenebilir.

  Kızlık Zarı Dikimi İstanbul Ne Kadar Sürer?

  Kızlık zarı dikiminin süresi, kızlık zarının hangi yöntemle ve ne kadar süreliğine onarıldığına göre değişebilir. Geçici kızlık zarı onarımı genellikle 10 dakika içerisinde tamamlanmış olur. Kalıcı kızlık zarı dikiminin süresi ise 20 dakikayı bulabilir.

  Kızlık Zarı Dikimi İstanbul Nasıl Yapılır?

  Kızlık zarı dikimi, uygulama sırasında kullanılan yöntemin türüne göre iki farklı şekilde yapılabilir. Bu tekniklerin ilki geçici kızlık zarı dikimidir ve lokal anestezi altında yapılır. Özel iplikler yardımı ile kızlık zarı onarılır ve işlem dakikalar içerisinde tamamlanmış olur. Kalıcı kızlık zarı dikimi de lokal anestezi altında yapılır ancak geçici kızlık zarı onarımına kıyasla daha uzun süren bir işlemdir. Bu işlem sırasında flep yöntemi sayesinde kızlık zarını meydana getiren deri dokuları birbirlerine sabitlenir. Özel dikiş işlemleri ile yapılan bu uygulama sayesinde kızlık zarı kalıcı olarak onarılmış olur. Kızlık zarı dikimi sonrasında hastane yatışına gerek yoktur, hasta biraz dinledikten sonra evine dönebilir.

  Dikilen Kızlık Zarı Yeniden Kanar Mı?

  Kalıcı kızlık zarı dikimi ile onarılan kızlık zarları, operasyonun üzerinden yıllar geçse bile ilk cinsel birliktelikte bozulur ve kanarlar. Geçici kızlık zarı dikimi ile onarılan kızlık zarları ise bütünlüklerini yalnızca bir hafta kadar korurlar. Bu yüzden geçici kızlık zarı dikimi yaptırmak isteyen bireyler, kanamanın meydana gelmesi için uygulamanın tarihini belirlerken dikkatli olmalıdırlar.

  İstanbul Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları 2024

  İstanbul kızlık zarı dikimi fiyatları 2024 ve kızlık zarı onarımı ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Alicik ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button