Labioplasti İstanbul

  Labioplasti İstanbul, iç vajinal dudakların boyutunu, şeklini ve genel olarak da görünümünü değiştirmek, iç vajinal dudaklardaki sarkmayı gidermek için yapılan genital estetik ameliyatıdır. Vajinanın dış kısmı vulva olarak isimlendirilir. Vulva, iç vajinal dudaklar, klitoris, dış vajinal dudaklar ve vajina girişi gibi bölümlerden oluşur. İç vajinal dudaklar deri dokusundan meydana gelirler ve zaman içerisinde sarkarak bahsetmiş olduğumuz dokuların tamamının görünümünü olumsuz etkileyebilirler. Labioplasti ameliyatı, bu dokulardaki sarkmayı gidermek, sarkan iç vajinal dudakları küçültmek ve vulvada çekici bir görünüm ortaya çıkarmak için yapılır. Yazımızın devamında ‘’İç vajinal dudak estetiği ne kadar sürer?’’, ‘’İç dudak estetiği öncesi sonrası süreçler nasıldır?’’, ‘’İç vajinal dudak estetiği nasıl yapılır?’’ ve ‘’İç vajinal dudak estetiği ağrılı mıdır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul labioplasti ameliyatı ve iç dudak estetiği gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Alicik ile iletişime geçebilirsiniz.

  Labioplasti Nedir?

  Labioplasti, labia minora isimli iç vajinal dudakların küçültülmesi ve bu dudakların oluşturduğu karmaşık görünümün ortadan kaldırılması amacıyla yapılan genital estetik operasyonudur. Labioplasti halk arasında farklı isimlerle bilinmektedir. Bu isimlerin en yaygın olanları vajinal dudak estetiği, iç dudak sarkması ameliyatı ve iç dudak estetiğidir.

  Labioplasti Neden Yapılır?

  Labioplasti veya iç dudak estetiği operasyonu şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • Vajina iç dudaklarını küçültmek.
  • Vajinal dudaklarda ilerleyen yaşa ve yıpranmaya bağlı meydana gelen sarkmaları ortadan kaldırmak.
  • Vajinal dudakların eşit bir görünüm edinmesini sağlamak.
  • Vajinal dudakların, genital bölgede oluşturduğu karmaşık ve uyumsuz görüntüyü ortadan kaldırmak.
  • Vulva bölgesinin çekici, genç ve çok daha toplu bir görünüm edinmesini sağlamak.
  • Hastanın, vulvasının görünümüne bağlı deneyimlediği özgüven sorunlarını ve cinsel isteksizlik gibi sorunları gidermek.

  Labioplasti bu gibi amaçlarla yapılabilir.

  İç Dudak Sarkması Nedenleri Nelerdir?

  İç dudak sarkması, belli bir yaştan sonra her kadının deneyimleyebileceği bir sorundur. İç dudaklar gibi dokular, zaman içerisinde yerçekiminin etkisi ile sarkabilirler. Bu sarkma, genetik etmenlerin ve genital bölgede yıpranmaya neden olan uygulamaların da etkisiyle bazı kadınlarda daha şiddetli olabilir. Bu durumda iç dudak sarkmasından kurtulmak isteyen kadınlara labioplasti veya iç dudak sarkması ameliyatı olarak bilinen operasyon önerilir.

  İç Dudak Estetiği Ağrılı Mı?

  İç dudak estetiği sırasında, normal şartlarda hastanın ağrı hissetmesine yol açabilecek cerrahi işlemler yapılmaktadır. Ancak bu işlemlerden önce vulvanın hedef bölgelerine lokal anestezi uygulandığı için hasta son derece konforlu ve ağrısız bir ameliyat süreci geçirmektedir. Nadiren de olsa iç dudak estetiği genel anestezi ile yapılabilmektedir. Bazı kişilerde ise lokal anesteziye, sedasyon gibi işlemler de eşlik edebilmektedir.

  İç Dudak Estetiği Riskli Mi?

  İç dudak estetiğinin, operasyon sırasında gerçekleştirilen cerrahi işlemlere bağlı gelişebilen bazı komplikasyonları vardır. Bu komplikasyonlar hastanın hayatını tehdit edecek kadar tehlikeli değillerdir. Bahsi geçen komplikasyonlar, yan etkiler veya riskler arasında, ameliyat sonrasında vulvada meydana gelen şişlikler ve ağrı gibi şikayetler bulunur. Bu şikayetler geçicidir. Bunlara ek olarak operasyona bağlı olarak enfeksiyon gelişimi de meydana gelebilir ancak bu oldukça nadirdir çünkü labioplasti operasyonu steril koşullarda yapılmaktadır.

  Labioplasti Ne Kadar Sürer?

  Labioplasti, cerrahi ile yapılan diğer genital estetik operasyonlarına kıyasla daha hızlı tamamlanır. Labioplasti süresi 30 ila 45 dakika arasında değişiklik gösterebilmektedir. Ameliyat süresinin uzamasına neden olan etmenler arasında yapılacak olan işlemlerin kapsamı ve operasyona eşlik eden hüdoplasti gibi ek ameliyatlar yer alır.

  Labioplasti Nasıl Yapılır?

  Labioplasti operasyonunun farklı aşamaları vardır. Bu aşamaların ilkinde hasta ameliyata hazırlanır. İkincisinde ise vajinal dudaklara lokal anestezi işlemi uygulanır. Lokal anestezi işleminin ardından cerrahi kesi teknikleri kullanılarak iç dudaklardaki sarkan deri dokusu alınır. Böylece iç dudaklar küçültülür ve çevrelerindeki diğer dokular ile uyumlu hale getirilirler. Operasyon sırasında klitorisin üstünde yer alan ve tıp dilinde klitoral hood olarak isimlendirilen deri dokusu da küçültülebilir.

  İç Dudak Estetiği Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

  Labioplasti öncesinde, diğer tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi operasyonun detayları planlanır. Bu planlama sürecini etkileyen üç temel faktör vardır. Bu faktörlerin ilki bireyin iç vajinal dudaklarındaki sorunların tespit edilmesidir. İkincisi ise bireyin operasyon ile ilgili talepleri ve beklentileridir. Üçüncüsü ise genel estetik kriterlerdir. Bu üç faktör öncülüğünde tamamen kişiye özel bir iç dudak estetiği planlaması yapılır.

  İç dudak estetiği sonrası ise hastalar birkaç saat hastanede dinledikten sonra evlerine dönebilirler. Bu operasyon lokal anestezi altında yapıldığı için hastanın geceyi hastanede geçirmesine gerek yoktur. Birkaç hafta boyunca iç vajinal dudaklarda ağrı ve şişlik olabilir. Bu süreçte cinsel ilişkiye girilmemeli, havuza veya denize gidilmemelidir. 

  İstanbul Labioplasti Fiyatları 2024

  İstanbul labioplasti fiyatları ve iç dudak estetiği fiyatları gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Alicik ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button