Erken Boşalma Tedavisi İstanbul

  Erken boşalma tedavisi İstanbul, prematüre ejakülasyon olarak bilinen ve farklı yaş gruplarındaki pek çok erkeği etkileyen erken boşalma sorununu ortadan kaldırmak için yapılan tedavi uygulamasıdır. Penis, sinir hücreleri ve kılcal damarlar bakımından oldukça zengin bir organdır. Bu yüzden de cinsel birleşme veya cinsel aktiviteler sırasında rahatça uyarılabilir. Bu uyarılma devamlılık gösterdiğinde ve yeterince uzun süre devam ettiğinde ejakülasyon veya boşalma olarak isimlendirilen durum meydana gelir. Birey cinsel doyuma (orgazma) ulaşır ve penis belli bir miktarda meni boşaltımı yapar. Bazı bireyler, çeşitli nedenlerden penisleri henüz vajinaya girmeden veya girdikten hemen sonra boşalabilirler.

  Bu da çiftin her iki partnerinin de cinsel ilişkilerden yeterince haz alamamasına neden olabilir. Erken boşalma sorununa bağlı olarak çiftler arasında tartışmalar ve anlaşmazlıklar çıkabilir, bu da romantik ilişkileri yıpratabilir. Halk arasında erken boşalma olarak bilinen bu durum, tıp dilinde prematüre ejakülasyon olarak isimlendirilir. Yazımızın devamında ‘’Erken boşalma nasıl önlenir?’’, ‘’Erken boşalma tedavi edilebilir mi?’’, ‘’Erken boşalma sorunu nasıl geçer?’’ ve ‘’Erken boşalma tedavisi nasıl yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul erken boşalma tedavisi ve benzer cinsel işlev bozuklukları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Mehmet Alicik ile iletişime geçebilirsiniz. 

  Erken Boşalma Nedir?

  Erken boşalma, erkeğin, penisi henüz vajinaya girmeden önce veya girdikten hemen sonra ejaküle olması, yani boşalmasıdır. Erken boşalma durumu bireyin iradesi dışında gelişir. Yani bireyin boşalma olayı üzerinde herhangi bir kontrolü yoktur. Erken boşalma farklı yaş gruplarından pek çok erkeği etkilemektedir. Hatta erkekler arasında görülen en yaygın cinsel işlev bozukluklarından biridir. Erken boşalma çiftler arasında sorunlara neden olabilir, romantik ilişkileri yıpratabilir ve her iki partnerin de cinsellikten aldığı hazzı azaltabilir.

  Prematüre Ejakülasyon Nedir?

  Prematüre ejakülasyon, halk arasında erken boşalma olarak bilinen, cinsel işlev bozukluğudur ve erkeklerde yaygın bir şekilde görülmektedir. Genel olarak prematüre ejakülasyon, penis henüz vajinaya girmeden önce veya girdikten sonraki 1 dakika içerisinde boşalması olarak tanımlanabilir. Bu sorun erkeklerde özgüven sorunlarına, cinsel isteksizliğe ve hatta sertleşme problemlerine neden olabilir. Bir uzman tarafından tedavi edilmediği takdirde çiftler arasında gerginliklere de yol açabilir.

  Erken Boşalma Neden Olur?

  Erken boşalma nedenleri arasında şunlar yer almaktadır:

  • Kaygı bozukluğu.
  • Hormon bozuklukları.
  • Kalp ve damar hastalıkları.
  • İlk defa cinsel ilişkide bulunuyor olmak.
  • Cinsel performans, cinsel ilişki süresi veya beden algısı ile ilgili özgüven sorunlarına sahip olmak.
  • Genetik yatkınlık.
  • Çeşitli sinir hastalıkları.
  • Çeşitli enfeksiyon hastalıkları.
  • Cinsel istismar öyküsüne sahip olmak.
  • Bazı ilaçların düzenli kullanımı.

  Prematüre ejakülasyon nedenleri bu şekilde sıralanabilir.

  Erken Boşalma Süresi Nedir?

  Erken boşalma, penis henüz vajinaya girmeden önce meydana gelebilir. Aynı şekilde penis vajinaya girdikten sonraki 1 ila 2 dakika içerisinde meydana gelen boşalmalar da erken boşalma olarak tanımlanmaktadır. 2 dakikadan daha uzun süren cinsel birleşme sonrası boşalma normal kabul edilir. Ülkemizde ortalama cinsel birleşme süresi yaklaşık 3,7 dakikadır. Ancak elbette bu cinsel birleşmenin yani penetrasyonun süresidir. Öncesinde gerçekleşen ve ‘’ön sevişme’’ olarak tabir edilen aşama bu süreye dahil değildir.

  Erken Boşalma Nasıl Geçer?

  Erken boşalma bazı kişilerde kendiliğinden geçebilir. Ancak eğer uzun süredir devam eden bir erken boşalma söz konusu ise mutlaka alanında uzman bir tıp doktoru ile görüşülmelidir. Böylece erken boşalmanın nedenleri belirlenebilir ve bu nedenlere yönelik bir tedavi uygulaması planlanabilir.

  Erken Boşalmanın Bitkisel Tedavisi Var Mı?

  Erken boşalmanın bitkisel tedavisi yoktur. Bitki kürleri ve bitki içerikli kremler erken boşalma sorununu ortadan kaldıramaz. Aksine bu gibi alternatif uygulamalar yol açtıkları alerjik reaksiyonlar nedeniyle penis gibi son derece hassas organların zarar görmesine neden olabilirler.

  Erken Boşalma Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  Erken boşalma tedavisi, tedavinin hangi uygulama ile yapıldığına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

  Erken Boşalma Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Erken boşalma tedavisi kapsamında çeşitli uygulamalara başvurulması mümkündür. Bu uygulamalar arasında cinsel terapi, ilaç tedavisi ve eş terapileri yer almaktadır. Cinsel terapi gibi uygulamalar erken boşalmanın altında yatan psikolojik etmenleri belirlemede, bu etmenleri ortadan kaldırmada ve bireyin orgazmını kontrol etmesine yardımcı olmada oldukça etkilidir. İlaç tedavileri de erken boşalma ve eşlik eden sertleşme sorunları için oldukça etkili bir tedavi sunmaktadır. Konu hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan Cinsel Terapi isimli yazımızı inceleyebilirsiniz.

  İstanbul Erken Boşalma Tedavisi Fiyatları 2024

  İstanbul erken boşalma tedavisi fiyatları ve prematüre ejakülasyon tedavisi ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Op. Mehmet Alicik ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button