Lazerle Vajina Daraltma İstanbul

  Lazerle vajina daraltma İstanbul, vajinal dokuların onarılması ve sıkılaştırılması için yapılan, özel bir lazer tedavisidir. Vajinal kanalı meydana getiren dokular arasında bağ dokular ve özel kas grupları bulunur. Bu dokular vajinal kanalın esnek bir yapıya sahip olmasını sağlarlar. Yani vajina, cinsel birleşme ve doğum gibi olaylar sırasında rahatça genişler ve sonrasında ise eski haline geri döner. Ancak zorlu doğumlar gibi bazı travmatik olaylar, vajinal dokulara zarar verebilir ve bu dokuların esneklik özelliğini kaybetmesine neden olabilir. Bu da genişleyen dokuların eski haline dönememesine neden olur ve vajina genişlemesi olarak bilinen durum meydana gelir.

  Lazerle vajina daraltma uygulaması, vajinal dokulardaki elastin ve kolajen sentezini arttırmak, bu dokuların hızlı bir şekilde yenilenmesini ve gençleşmesini sağlamak için yapılır. Bu yüzden lazerle vajina daraltma, aynı zamanda halk arasında lazerle vajinal gençleştirme veya lazerle vajina gençleştirme gibi isimlerle de bilinir. Yazımızın devamında ‘’Lazerle vajina daraltma ne kadar sürer?’’, ‘’Lazerle vajina daraltmanın avantajları nelerdir?’’, ‘’Lazerle vajina daraltma kaç seansta yapılır?’’ ve ‘’Lazerle vajina daraltma kaç yaşında yapılabilir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul lazerle vajina daraltma ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Alicik ile iletişime geçebilirsiniz.

  Lazerle Vajina Daraltma Nedir?

  Lazerle vajina daraltma, vajinal dokuların yenilenmesi, gençleştirilmesi; vajinal kanalın ise daraltılması amacıyla yapılan özel bir lazer tedavisidir. Lazerle vajina daraltma uygulaması sayesinde vajinal dokular çok daha fazla kolajen ve elastin sentezlerler. Bu önemli maddeleri de yenilenme mekanizmalarında aktif bir şekilde kullanırlar. Lazerle vajina daraltma işlemi, vajinoplastiden çekinen veya vajinoplasti sonrası iyileşme süreci için vakti olmayan bireyler için son derece etkili bir alternatiftir.

  Lazerle Vajina Daraltma Kimlere Yapılır?

  Lazerle vajina daraltma, vajinasındaki kalıcı genişleme sorunundan kurtulmak isteyen ancak ameliyat olmaktan çekinen veya vajinoplastiye vakti olmayan kadınlar tarafından tercih edilir. Reşit olan her bireye lazerle vajina daraltma işlemi uygulanabilmektedir.

  Vajina Genişlemesi Neden Olur?

  Vajina genişlemesinin nedenleri arasında şunlar bulunur:

  • Vajinal kanalı ilgilendiren bir cerrahi müdahale geçirmiş olmak.
  • Yumuşak doku hastalıkları.
  • Zorlu bir doğum süreci geçirmiş olmak.
  • Çoğul doğum yapmış olmak.
  • Birden fazla sayıda normal doğum yapmış olmak.
  • Hormon değişimleri ve menopoz gibi süreçler.

  Vajina genişlemesi nedenleri bu şekilde sıralanabilir.

  Vajina Genişlemesi Nasıl Geçer?

  Vajina genişlemesini ortadan kaldırmak için başvurulan iki farklı uygulama vardır. Bu uygulamalardan ilki lazerle vajina daraltma veya lazerle vajina gençleştirme gibi isimlerle bilinmektedir. Bu uygulama lazer atımları sayesinde, vajinal dokulardaki elastin ve kolajen sentezini arttırarak yapılır. Vajina genişlemesi tedavisi kapsamında yapılan bir diğer uygulama ise vajinoplasti yani vajina daraltma ameliyatıdır. Vajina daraltma ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan Vajinoplasti isimli içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

  Lazerle Vajina Daraltmanın Avantajları Nelerdir?

  Lazerle vajina daraltmanın avantajları arasında şunlar yer alır:

  • Ağrısız ve kolay bir şekilde yapılır. Vajinoplasti ameliyatı gibi anestezi süreçleri içermez.
  • Vajinoplasti ameliyatı gibi cerrahi işlemler ve dikiş uygulamaları içermez.
  • Cerrahisiz yapıldığı için iyileşme süreci son derece kısadır.
  • Gerektiğinde tekrarlanabilmektedir.
  • Kısa bir sürede tamamlanmaktadır.
  • Tedavi sonrasında günlük yaşama dönülebilir.
  • Tedavi sırasında kullanılan lazer ışınları aynı zamanda pelvik bölge dokularının da iyileşme süreçlerini aktifleştirebilir.

  Lazerle vajina daraltmanın faydaları ve avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  Lazerle Vajina Daraltma Kaç Seans Yapılır?

  Lazerle vajinal daraltma, vajinal dokulardaki hasarın boyutuna ve genişleme durumuna göre 1 ila 3 seansta yapılabilir. Doktorunuz seans sayısı da dahil olmak üzere uygulamanın tüm detaylarını tamamen sizin ihtiyaçlarınıza özel olacak şekilde planlayacaktır.

  Lazerle Vajina Daraltma Ne Kadar Sürer?

  Lazerle vajina daraltma işlemi yaklaşık 20 ila 30 dakika kadar sürer. Bu süre zarfında yenileyici lazer ışınları yardımı ile vajinal dokulara müdahale edilir. 

  Lazerle Vajina Daraltma Nasıl Yapılır?

  Lazerle vajina daraltma işleminin ilk aşamasında hastadan özel bir sedyeye uzanması istenir. Sonra ise hastaya uygulamaya imkan sağlayan bir pozisyon verilir. Lazer probunun üzerine kayganlaştırıcı bir sıvı sürülür. Ardından da lazer probu vajinanın içerisine yerleştirilir. Doktor, dozu vajinal dokulara özel olarak ayarlanmış lazer atımları ile vajinal dokuları uyarır ve böylece işlem tamamlanmış olur. Lazerle vajina daraltma sonrası günlük yaşama dönülebilir. Ancak doktorun önerdiği süre boyuna cinsel ilişkilere ara verilmelidir.

  İstanbul Lazerle Vajina Daraltma Fiyatları 2024

  İstanbul lazerle vajina daraltma fiyatları ve benzer uygulamalar hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Alicik ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button