Genital Bölge Dolgusu İstanbul

  Genital bölge dolgusu İstanbul, dış genital bölgedeki estetik sorunları, ameliyatsız bir şekilde ortadan kaldırmak ve genital bölgenin çok daha çekici bir görünüme kavuşmasını sağlamak amacıyla yapılan dolgu uygulamasıdır. Vajinanın dış kısmı tıp dilinde vulva olarak isimlendirilir. Vulvayı meydana getiren bölgeler arasında iç vajinal dudaklar, klitoris, klitoris şapkası ve dış vajinal dudaklar gibi dokular yer alır. Dış vajinal dudaklar genital bölgenin sınırlarını belirleyen dokulardır. Bu dokular genital bölgenin görünümü için büyük önem taşırlar. Dış vajinal dudaklar sayesinde vulva belirgin, çekici ve genç bir görünüme sahip olur.

  Eğer dış dudaklarda erime ve sarkma gibi problemler görülürse ve dış dudaklar üzerinde kırışıklıklar meydana gelmeye başlarsa bu sorundan genital bölgenin tamamı olumsuz etkilenir. Günümüzde bahsi geçen sorunları tamamen ameliyatsız bir şekilde, dolgu uygulamaları kullanarak ortadan kaldırmak mümkündür. Üstelik bu uygulama son derece hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır. Yazımızın devamında ‘’Genital bölge dolgusu nasıl yapılır?’’, ‘’Genital bölge dolgusu ne kadar sürer?’’, ‘’Dış dudak dolgusu nasıl yapılır?’’, ‘’Dış dudak dolgusunun faydaları nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul genital bölge dolgusu ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Alicik ile iletişime geçebilirsiniz.

  Genital Bölge Dolgusu Nedir?

  Genital bölge dolgusu, vulva çevresindeki sarkmaları ortadan kaldırmak ve genital bölgenin belirgin, genç ve çekici bir görünüm kazanmasını sağlamak amacıyla yapılır. Bu dolgu uygulamasının iki farklı türü vardır. Bunlardan ilki yağ enjeksiyonu ismiyle diğeri ise hyalüronik asit dolgusu ismiyle bilinir. Günümüzde hyalüronik asit dolgusu çok daha sık bir şekilde tercih edilen bir uygulamadır. Bahsi geçen madde organik bir yapıya sahiptir, cilt ile iyi bir şekilde uyum kurabilir ve zaten cilt yapısında da doğal olarak bulunur.

  Genital Bölge Dolgusu Neden Yapılır?

  Genital bölge dolgusu, vulvanın sınırlarını belirleyen dış vajinal dudaklardaki sarkmaları gidermek, dış vajinal dudakları belirginleştirerek genç bir genital bölge görünümü meydana getirmek için yapılır. Bu uygulama sayesinde genital bölgedeki sarkmalar ve kırışıklıklar ortadan kaldırılabilir. Genital bölge dolgusu sırasında bölgeye uygulanan dolgu maddesi, aynı zamanda cildin sağlıklı bir nem dengesine sahip olmasına yardımcı olur ve canlı bir görünü meydana getirir.

  Genital Bölge Dolgusu Kimlere Yapılır?

  Genital bölge dolgusu, venüs tepesi veya dış vajinal dudak gibi bölgelerde yağ dokusu erimesi olan, buna bağlı olarak da genital bölgesinde kırışıklık ve sarkma sorunu bulunan kadınlara yapılabilir. Genital bölge dolgusu için alt yaş sınırı 18’dir. Reşit olan her yaştan birey talep dahilinde genital bölge dolgusu yaptırabilir.

  Genital Bölge Dolgusu Riskli Mi?

  Genital bölge dolgusunun riskleri arasında bölgede şişlik ve kızarıklık yer alır. Bu gibi komplikasyonlar genelde işlemden birkaç gün sonra kendiliğinden, tamamen geçerler.

  Genital Bölge Dolgusu Ağrılı Mı?

  Genital bölge dolgusu ağrılı değildir. Ağrı hassasiyeti olan bireyler için hedef bölgeye, enjeksiyon işlemi öncesinde topikal anestezi kremi sürülmektedir.

  Genital Bölge Dolgusu Kalıcı Mı?

  Genital bölge dolgusunun kalıcılığı yaklaşık 12 ila 18 ay ile sınırlıdır. Bu işlem sırasında kullanılan dolgu maddesi, cildin metabolizma faaliyetleri sırasında kullanılır ve zamanla erir. Bu yüzden işlem kalıcı olmaz. Ancak isteyen bireyler 1 yıllık periyotlarla genital bölge dolgusunu tekrarlatabilirler.

  Genital Bölge Dolgusunun Faydaları Nelerdir?

  Genital bölge dolgusunun faydaları arasında şunlar yer alır:

  • Dış vajinal dudakların ve venüs tepesi gibi genital bölge için önemli bölgelerin belirgin bir görünüm kazanmasını sağlar.
  • Bölgedeki cilt dokusunu destekler ve nemlendirir.
  • Bölgedeki kırışıklıkların ve sarkmaların ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.
  • Genital bölgenin daha çekici ve genç bir görünüm edinmesine yardımcı olur.

  Genital bölge dolgusunun yararları arasında bunlar yer almaktadır.

  Genital Bölge Dolgusu Ne Kadar Sürer?

  Genital bölge dolgusunun süresi, işlemin hazırlık ve uygulama aşaması ile birlikte yaklaşık 15 dakikadır. Bu süre kişiden kişiye bir miktar değişiklik gösterebilmektedir.

  Genital Bölge Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Genital bölge dolgusu oldukça konforlu ve basit bir uygulamadır. Bu uygulamanın ilk aşamasında doktor, hangi bölgelere dolgu yapacağını ve kullanılacak olan dolgu malzemesinin hacmini planlar. Daha sonra ise işlemin hazırlık aşamalarına geçilir. Genital bölgedeki hedef noktalara topikal anestezi kremi uygulanır ve özel bir enjektör ile bu bölgelere hyalüronik asit maddesi verilir. Böylece uygulama tamamlanmış olur. Birey uygulamadan sonra günlük hayatına devam edebilir. Ancak bölgeye masaj uygulamamalı, birkaç gün boyunca rahat bir iç çamaşırı giymeyi tercih etmelidir.

  İstanbul Genital Bölge Dolgusu Fiyatları 2024

  İstanbul genital bölge dolgusu fiyatları ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Alicik ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button