Botoks İstanbul

  Botoks İstanbul, cilt üzerinde kırışıklıklara neden olacak şekilde fazla çalışan kas gruplarının, kontrollü olarak aktivitelerini azaltmak ve böylece neden oldukları kırışıklıkları azaltmak amacıyla yapılan estetik uygulamasıdır. Cilt yüzeyinin görünümünü etkileyen birçok faktör vardır. Bu faktörlerin bir kısmı da cilt yüzeyinin altında bulunan yağ ve kas dokularının yoğunluğuna ve aktivitesine bağlıdır. Yüz ifadelerimizi ve mimiklerimizi kullanırken yüzümüzdeki bazı kasları aktif bir şekilde kullanırız.

  Cilt altındaki kasların yoğun bir şekilde çalışması, cilt yüzeyinin sürekli gerilip gevşemesine neden olur. Bu da zaman içerisinde cilt yüzeyinde kırışıklıklar ve çizgiler meydana gelmesine yol açar. Elbette kırışıklıkların tek nedeni bu değildir ancak cilt altı dokularının aktivitesinin cildin görünümü üzerinde büyük bir etkisi vardır. Neyse ki günümüzde, normalden çok daha aktif bir şekilde çalışan kas gruplarının hareketlerini, kontrollü bir şekilde sınırlamak mümkündür. Bunun için botulinum toksin isimli özel bir sıvıya başvurulmaktadır. Bu sıvı ile gerçekleştirilen ameliyatsız ve ağrısız estetik uygulamaları botoks uygulamaları olarak bilinmektedir. Yazımızın devamında ‘’Botoks nasıl yapılır?’’, ‘’Botoks nerelere yapılabilir?’’, ‘’Botoks ne kadar sürer?’’ ve ‘’Botoks sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul botoks uygulaması ve benzer ameliyatsız estetik uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Alicik ile iletişime geçebilirsiniz.

  Botoks Nedir?

  Botoks, hedef bölgedeki kas aktivitesini kontrollü ve güvenli bir şekilde azaltmak için botulinum toksin enjeksiyonlarının kullanıldığı, kırışık karşıtı özel bir uygulamadır. Günümüzde ameliyatsız estetik alanında tercih edilen pek çok uygulama vardır. Bu uygulamalar arasında tartışmasız en fazla tercih edilen uygulama botoks uygulamasıdır. Botoks uygulaması yüzdeki pek çok bölgeye yapılabilir.

  Botoks Neden Yapılır?

  Botoks uygulamasının temel amacı, bölgedeki kas aktivitesini azaltmak ve bu kas aktivitesinin cilt yüzeyinde meydana getirdiği kırışıklıkları ve çizgileri ortadan kaldırmaktır. Bununla birlikte baş ağrılarının şiddetini ve sıklığını azaltmak için veya aşırı terleme sorununu ortadan kaldırmak için de tercih edilebilmektedir.

  Botoks Kimlere Yapılır?

  Botoks uygulaması, yüz ve dekolte bölgesindeki kırışıklıklardan kurtulmak isteyen ancak bunun için ameliyat olmak istemeyen veya ameliyata vakti olmayan bireylere yapılabilir. Bu uygulama için yaş sınırı 18’dir.

  Botoks Hangi Bölgelere Yapılır?

  Botoks uygulaması şu gibi bölgelere yapılabilir:

  • Kaş çevresine ve göz çevresine.
  • Alın ve şakak bölgesine.
  • Burun kenarlarına.
  • Ağız ve dudak çevresine.
  • Çene bölgesine.
  • Boyun ve dekolte bölgesine.

  Botoks uygulaması bu gibi bölgelere yapılabilir.

  Botoks Zararlı Mı?

  Botoks zararlı bir işlem olmasa da tüm tıbbi uygulamalar gibi bazı komplikasyonlar barındırır. Bu komplikasyonların başında botoks sonrası hedef bölgede kızarıklık ve şişlik meydana gelmesi bulunur. Bahsi geçen komplikasyonlar çoğu kişide fark edilemeyecek kadar azdır ve genelde birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçerler.

  Botoksun Avantajları Nelerdir?

  Botoksun avantajları arasında şunlar bulunur:

  • Enjeksiyon işlemi ile yapılır, neştersiz ve kesisiz bir uygulamadır.
  • Botoks sonrasında hastanede kalmaya veya evde dinlenmeye gerek yoktur. İş hayatına ve sosyal yaşama devam edilebilir.
  • Botoks, iğne korkusu veya ağrı hassasiyeti olan bireylere bile topikal anestezi kremi sayesinde sorunsuz bir şekilde yapılabilir.
  • Botoks uygulaması çok kısa bir sürede tamamlanabilir.
  • Botoks uygulamasının, gerektiğinde güvenli bir şekilde tekrarlanması mümkündür.

  Botoksun avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  Botoks Kaç Ayda Bir Yapılır?

  Botoks, etkileri ve kazanımları kalıcı olan bir uygulama değildir. Bu etkilerin kalıcılık süresi yaklaşık 4 ila 6 aydır. Bu yüzden bahsi geçen etkilerin korunmasını isteyen bireylere, botoks uygulamasını 4 ila 6 ayda bir tekrarlamaları tavsiye edilmektedir.

  Botoks Ne Kadar Sürer?

  Botoksun süresi 10 dakikadır. Ancak elbette bu uygulamanın süresidir. Öncesinde doktor 10 ila 15 dakika kadar hasta ile görüşecek, hastanın taleplerini dinleyecek ve botoks yapılan bölgeyi inceleyerek uygulamanın detaylarını planlayacaktır.

  Botoks Nasıl Yapılır?

  Botoks uygulamasının iki farklı aşaması vardır. Bunlardan ilkinde botoks yapılacak olan yer kararlaştırılır, bölgeye hangi miktarda botoks enjeksiyonu yapılacağı planlanır. Böylece mümkün olan en ideal ve doğal görünümü meydana getirmek amaçlanır. İkinci aşamada ise hedeflenen bölgeye ağrı kesici krem (topikal anestezi kremi) sürülür. Sonra da özel bir iğne ile bölgeye botulinum toksin sıvısı verilir. Böylece uygulama tamamlanır. Botoks yaptıranlar uygulamadan birkaç dakika sonra muayenehaneden ayrılabilir ve evlerine dönebilirler.

  Botoks Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Botoks sonrası dikkat edilecekler arasında şunlar yer almaktadır:

  • Bir süre alkol ve sigara kullanmamaya özen gösterilmelidir.
  • Hedef bölgeye bir süre peeling yapılmamalıdır.
  • Solaryuma ve hamama girilmemeli, hedef bölge direkt olarak güneşe maruz bırakılmamalıdır.
  • Botoks uygulanan bölgeye masaj yapılmamalıdır.
  • Mümkünse bir gün kadar botoks yapılan bölgeye su temas ettirilmemelidir.

  Botokstan sonra dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde sıralanabilir.

  İstanbul Botoks Fiyatları 2024

  İstanbul botoks fiyatları ve benzer ameliyatsız estetik uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Alicik ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button