İnfertil Çiftin Değerlendirilmesi İstanbul

  İnfertil çiftin değerlendirilmesi İstanbul, infertilite nedenlerinin tespit edilmesi, bu nedenlerin özel olarak değerlendirilmesi ve çifte özel tedavi uygulamalarının planlanabilmesi için yapılan, gelişmiş bir uygulamadır. İnfertilite halk arasında kısırlık olarak bilinmektedir ve günden güne daha da yaygınlaşan bir sağlık sorunudur. Bu sorun günümüzde çiftlerin %20’sini etkilemektedir. İnfertil çiftler, düzenli olarak korunmasız ilişkide bulunmalarına rağmen gebe kalamamaktadırlar. Bu durum pek çok nedenden meydana gelebilmektedir. Bu nedenlerden bazıları baba adayı kaynaklı bazıları ise anne adayı kaynaklıdır.

  İnfertil çiftin değerlendirilmesi sırasında bu nedenlerin tamamı gözden geçirilir. İnfertiliteye yol açıyor olabilecek olası etmenler, özel uygulamalar yardımı ile araştırılırlar. Daha sonra ise tespit edilen etmenlere yönelik tedavi seçenekleri değerlendirilir. Bu süreçte doktor çifti profesyonel olarak yönlendirir. Çifte en uygun tedavi uygulaması seçildikten sonra tedavi uygulamasının detayları planlanır. Böylece çiftin sağlıklı bir şekilde gebe kalmasına ve bebek sahibi olmasına yardımcı olunur. İnfertil çiftin değerlendirilmesi sırasında farklı uygulamalara başvurulabilir. Bu uygulamalar kadın doğum doktorları tarafından gerçekleştirilir. Yazımızın devamında ‘’İnfertil çiftin değerlendirilmesi nasıl yapılır?’’, ‘’İnfertilite tedavi edilebilir mi?’’, ‘’İnfertilite nasıl tedavi edilir’’, ‘’İnfertilite tedavisi ne kadar sürer?’’ ve ‘’İnfertilite kimlerde görülür?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul infertil çiftin değerlendirilmesi ve infertilite teşhisi gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Alicik ile iletişime geçebilirsiniz.

  İnfertil Çiftin Değerlendirilmesi Nedir?

  İnfertil çiftin değerlendirilmesi, çiftin hangi nedenden kısırlık sorunu yaşadığını tespit etmek, bu nedenler üzerine incelemeler yapmak ve elde edilen bulgular sonucu çifte özel bir kısırlık tedavisi planlamak amacıyla yapılan işlemdir. İnfertil çiftin değerlendirilmesi sürecinde çeşitli görüntüleme uygulamalarına ve fiziksel muayenelere başvurulabilir, kan ve hormon testleri gerçekleştirilebilir. Aynı şekilde çiftin ve ailelerinin hastalık geçmişine yönelik araştırmalar da yapılabilir.

  İnfertil Çiftin Değerlendirilmesi Neden Yapılır?

  İnfertilite her ne kadar yaygın bir sağlık sorunu olsa da çok farklı nedenlerden ötürü meydana gelebilmektedir. Özellikle de gebelik süreci iki farklı insanın sağlık durumu ile ilgili olduğu için gözden geçirilmesi ve incelenmesi gereken pek çok faktör vardır. İnfertil çiftin değerlendirilme süreci, tamamen bu faktörlerin araştırılması ve çiftin ideal bir infertilite tedavisinin ardından bebek sahibi olabilmesi için yapılır.

  İnfertilite Nedir?

  İnfertilite halk arasında kısırlık olarak bilinen, çiftin korunmasız ve düzenli ilişkiye rağmen gebe kalamaması ile karakterize olan sağlık sorunudur. İnfertilite pek çok farklı nedenden ortaya çıkabilmektedir ve günümüzde milyonlarca çifti etkilemektedir. Bu yüzden günümüzde infertilitenin nedenlerini belirlemeye ve infertil çiftlerin bebek sahibi olmasını kolaylaştırmaya yönelik pek çok özel uygulama gerçekleştirilmektedir.

  İnfertilite Neden Olur?

  İnfertilite, hem kadınlarda hem de erkeklerde ortaya çıkabilir ve çeşitli nedenlere bağlı olabilir. İnfertilite, fiziksel, hormonal, genetik, çevresel ve yaşam tarzı faktörleri gibi çeşitli etmenlerden kaynaklanabilir. Ayrıca, bazı durumlarda infertilite nedeni belirlenemez ve bu duruma “idiyopatik infertilite” denir.

  İnfertilite Kimlerde Görülür?

  İnfertilite her çiftin karşı karşıya kalabileceği bir sorundur. Ancak bazı çiftlerde infertilite sorunu çok daha yaygın bir şekilde görülmektedir, bu çiftler şu şekilde sıralanabilir:

  • Anne adayının yaşının 35’ten büyük olduğu çiftler.
  • Baba adayında hormon bozukluğu olan çiftler.
  • Anne adayının daha önce bir kadın hastalağı ile ilgili cerrahi operasyon geçirmiş olduğu çiftler.
  • Anne adayının tekrarlayan düşükler deneyimlemiş olduğu çiftler.
  • Anne adayının veya baba adayının ailesinde infertilite sorunu görülmüş olan çiftler.
  • Baba adayında testis yapısı ve işlevi ile ilgili sorun varsa.
  • Anne adayının yumurtlama işlevi ile ilgili bir sorun varsa.

  İnfertilite bu gibi çiftlerde, genel nüfusa kıyasla daha yaygın bir şekilde görülebilmektedir.

  İnfertilite Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  İnfertilite tedavisi, tamamen çifte özel olarak planlanan bazı süreçler içermektedir. Bu yüzden infertilite tedavisi süresi çiftten çifte değişiklik gösterebilmektedir. Ancak bu tedavi genellikle 15 ila 17 gün içerisinde tamamlanmaktadır.

  İnfertilite Tedavisi Nasıl Yapılır?

   İnfertilite tedavisi, günümüzde aşılama tedavisi gibi uygulamalar ile yapılabilmektedir. Bu gibi uygulamalar, gebeliğin gerçekleşme ihtimalini önemli ölçüde arttırmaktadır. Konu hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan Aşılama Tedavisi isimli içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

  İnfertil Çiftin Değerlendirilmesi Nasıl Olur?

  İnfertil çiftin değerlendirilmesi sürecinde hem anne adayının hem de baba adayının üreme sistemlerinin işlevselliği araştırılır. Üreme sistemi organları ile ilgili hastalıklar hakkında araştırma yapılır. Potansiyel sağlık sorunları belirlenir. Bu süreçte rahim filmi (HSG), hisiteroskopi, kolposkopi ve benzeri görüntüleme teknikleri gerçekleştirilebilir. Aynı şekilde kan testleri ve hormon testleri yapılabilir. Elde edilen bulgular, tedavi sürecinin ideal bir şekilde planlanabilmesi için son derece önemlidir.

  İstanbul İnfertilite Tedavisi Fiyatları 2024

  İstanbul infertilite tedavisi fiyatları ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Alicik ile iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button